Neurostymulacja translingualna PoNS

Neurostymulacja translingualna PoNS jest najnowszą technologią neurorehabilitacji, która stanowi syntezę nieinwazyjnej stymulacji mózgu o wielu zastosowaniach w medycynie fizycznej, neurorehabilitacji, neuronauce poznawczej i afektywnej.

PoNS zintegrowany z rehabilitacją ma na celu przywrócenie funkcji, znacznie ponad granice możliwości tradycyjnej terapii, poprzez zastosowanie obu nowo opracowanych mechanizmów terapeutycznych do progresywnego treningu fizycznego i poznawczego – przy jednoczesnym zastosowaniu stymulacji mózgu przez grzbietową powierzchnię języka.

Wykorzystuje sekwencyjne wzorce stymulacji elektrycznej na przedniej, grzbietowej powierzchni języka do stymulacji dolnych gałęzi nerwu trójdzielnego i twarzowego. Ciągi impulsów nerwowych ostatecznie powodują zmiany aktywności neuronalnej w odpowiednich jądrach pnia mózgu – w jądrach czuciowych i rdzeniowych kompleksu jąder trójdzielnych, ogonowej części jądra tractus solitarius, jądrach ślimakowych, klinowych i podjęzykowych oraz kręgosłupie C1- C3.

Neurostymulacja translingualna PoNS stanowi technikę wspomagania procesu terapii.

W naszym programie rehabilitacji neurostymulacja translingualna PoNS wykonywana jest wyłącznie w połączeniu z indywidualnie dopasowanym do dziecka programem terapii w ramach turnusów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja na sali:

Zapraszamy serdecznie do naszego
centrum rehabilitacji dzieci i niemowląt w celu
zapoznania się z ofertą rehabilitacji na sali.

CENTRUM  REHABILITACJI  LIBOLD
ul. Sosnowa 23
51-361 Wilczyce koło m. Wrocław

Kontakt:

IZABELA  LIBOLD
tel.: (+48) 502-392-409